Jeśli marzysz o zmysłowej sypialni, w której jednocześnie nie braknie przyjemnego luksusu, koniecznie przeczytaj o stylu new romantic.

New romantic jest stylem, który stanowi interesujące rozwiązanie dla osób poszukujących do swoich wnętrz czegoś wyjątkowego. Aranżacje stworzone wedle jego zasad łączą w sobie luksus i nastrojowość. Mimo tej kombinacji jest im daleko do przesady, o jaką niejednokrotnie niemal ociera się styl glamour. Planując urządzenie w ten sposób sypialni, przede wszystkim należy sięgnąć po lekko przygaszoną paletę szarości i róży w subtelnych odcieniach. Idealnym wyborem jest przykładowo „koronkowy róż”, który przy przełamaniu szarością doda pomieszczeniu zmysłowości i lekkości, a równocześnie nada niepowtarzalnego charakteru.

Żeby uciec przed pewną monotonią można zamiast szarości użyć mocniejszych odcieni np. wrzosowego. Bardzo oryginalny efekt można uzyskać przez wprowadzenie koloru przy użyciu szablonu dekoracyjnego, którego wzór będzie inspirowany kształtem koronki.

Dodatki dobierane do sypialni powinny zachować lekkość. Nie może być przedmiotów dekoracyjnych w nadmiarze. Duże, metalowe łóżko, na którym będzie ozdobny zagłówek stanowi idealny element centralny pomieszczenia. Pojawić się może również zdobiony, barokowy fotel, pikowany, z miękkim pluszem. Przykłady takich foteli są na stronie http://kdcmeble.com