Dobrze zaprojektowana i wykończona sypialnia może znacząco wpływać na odpowiedni sen. Zaplanowane umeblowanie może sprawić, że będzie ona wygodna i praktyczna jednocześnie.

W centralnym miejscu oczywiście powinno znaleźć się łóżko warunkujące komfort snu. Lepiej rozważyć zakup tego o większych gabarytach, z którego nie będzie się zsuwała kołdra. Wybór materaca jest jeszcze ważniejszy niż wybór samej ramy łóżka. Osoby, które mają problemy z dolegliwościami ze strony kręgosłupa powinny kupić materac grubszy. Ponadto istotny jest jego wkład i poziom twardości. W sprzedaży są zarówno bardzo miękkie, jak i twarde. W wielu sklepach można to zweryfikować i sprawdzić, który będzie najwygodniejszy dla danej osoby.

Dobrze jeśli łóżko posiada skrzynię na pościel, które będą przydatne nie tylko do przechowywania pościeli, ale także innych drobnych rzeczy. Jeśli łóżko takowych nie posiada, trzeba zastanowić się nad zakupem dodatkowej komody. Same umiejscowienie łóżka powinno być takie, aby inne meble były jedynie dodatkiem, a ono było w centralnym punkcie.

Duże udogodnienie stanowią nocne szafki, na której postawić można małą lampkę i przede wszystkim najpotrzebniejsze rzeczy jak szklanka wody, budzik, czy telefon komórkowy. Do tego powinny dojść komoda i duża szafa, w której będzie przechowywana garderoba i pościel. Wiele Pań decyduje się na postawienie toaletki, która poza swoją funkcją użytkową, stanowić może dekorację wnętrza.

Osoby, które lubią proste i stylowe formy, powinny zwrócić uwagę na meble bukowe. Ten gatunek ładnie wygląda przez wiele lat. Ponadto jest wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne.